BRONZ PRO ČESKOU ŠTAFETU MUŽŮ!

28.5.2016

foto BRONZ PRO ČESKOU ŠTAFETU MUŽŮ!

Konečně česká medaile! Štafeta mužů ve složení Janové Petržela a Šedivý a Vojtěch Král vybojovala bronz na mistrovství Evropy v Černé Vodě v Jeseníkách.

Trochu překvapivě vyhrál B-tým Švýcarska, pro stříbro si dofinišovali Norové.

Česká štafeta se pohybovala od začátku na čele závodu. Jan Petržela přiběhl z prvního úseku ve vedení společně se Švýcarem Andreasem Kyburzem a Polákem Wojciechem Kowalskim. „Byl to ideální úsek. Ze začátku jsem se držel ve skupině, byl jsem aktivní, většinou jsem to vedl. Hlídal jsem si všechno. Jsem hrozně spokojený, neuteklo mi tam vůbec nic. Tahleta pozice je skvělá, teď už věřím klukům, že to zvládnou,“ zářil po doběhu český reprezentant.

Na druhém úseku se pořadí na čele trochu proměnilo. Šestinásobný mistr světa Daniel Hubmann ze Švýcarska chyboval a Jan Šedivý tak na čele běžel sám. Po menší dohledávce jedné kontroly ho opět dotáhl Polák Bartosz Pawlak a také Švéd Johan Runesson. Český reprezentant udržel pozici a finišmana Vojtěcha Krále vyslal do lesa druhého se ztrátou sekund na Švédsko a pět sekund před Polskem. Nor Eskil Kinneberg ztrácel na čtvrtém místě 50 vteřin, Baptiste Rollier ze švýcarského B-týmu 1:09 minuty, jeho reprezentační kolega Hubmann na sedmém místě zaostával o dvě a čtvrt minuty. „Je to v kontaktu s čelem, jsme druhý, je to skvělé a teď je to na finišmanovi, jak to dá. Nic jiného vás na štafetách nezajímá než doběhnout na čele,“ usmíval se po doběhu šestý ze včerejšího závodu na krátké trati Jan Šedivý.

Na posledním úseku předvedl famózní výkon Švýcar Martin Hubmann, mladší bratr Daniela, stáhl ztrátu a od poloviny závodu šel jasně do vedení, které udržel až na cílovou čáru. Švýcarské trio Florian Howald, Baptiste Rollier a Martin Hubmann se stali mistry Evropy! Za ním se drželi finišmani Česka, Norska a Švédska. Rozhodovalo se v závěru, kde měl nejvíce sil Nor Magne Daehli. K velké české radosti pro bronz dofinišoval Vojtěch Král. Bramborová pozice zbyla na tým Švédska. „Musíme být všichni naprosto spokojení. Že je to bronzová, byla otázka finiše, na který jsem dneska prostě neměl, kluci byli lepší... Ale ten výkon, co jsem podal, byl vcelku obstojný až na jednu chybičku, ale ustál jsem to,“ hodnotil v cíli český finišman Král. Česká mužská štafeta tak pokračuje v medailové šňůře, kterou začala stříbrem na ME 2014 v Portugalsku.

Výsledky: http://www.eoc2016.cz/en/live?day=28generální partner
hlavní partneři

hlavní mediální partner
mediální partneři
nápojoví partneři

partneři

podporovatelé

partnerská samospráva

pořadatelé