Do startu zbývá přesně měsíc! A již známe některé nominace (aktualizováno 13.5.)

21.4.2016

foto Do startu zbývá přesně měsíc! A již známe některé nominace (aktualizováno 13.5.)

Dnes, tedy 21. 4., ještě přesněji ve 12:30, zbýval do začátku ME přesně jeden měsíc.

Současně byla právě na včerejšek stanovena uzávěrka nejmenovitých přihlášek (počtů v týmu) a v uplynulých dnech již také některé týmy oznámily své nominace.

Šampionát odstartuje sprintovými štafetami, které se při ME uskuteční vůbec poprvé. Bruntál bude mít tu čest hostit tuto premiéru, než se dění přesune do Jeseníku a následně jeho okolí (zde naleznete lokality jednotlivých závodů na mapě).

K 20. 4. 2016 bylo přihlášeno 33 národních výprav čítajících 323 závodníků, z toho 28 výprav (a 311 závodníků) pro ME - zbývající budou hodnoceny pouze pro světový pohár. Ani tyto počty však jistě nejsou zcela konečné, některé výpravy akreditovaly velmi velkorysé počty (Velká Británie 26, Rusko 24), některé naopak zřejmě ještě počítají s "dohláškami".

Pro ME v trailu je akreditováno 137 závodníků z 18 zemí.

 

Český tým čekají nominační závody (dráha, krátká, klasika) právě o nadcházejícím víkendu a po něm by měly být 27.4. oznámeny kompletní nominace pro lesní disciplíny. Situace v některých zahraničních týmech je následující:

 

Dánsko - nebyly žádné samostatné nominační závody, nominace uzavřeny 9.5. a zveřejněny 12.5. zde. Chybí Emma Klingenberg, která v březnu oznámila ukončení svého působení ve vrcholovém OB (více zde)

 

Finsko - Nominační závody: Turku Sprint 15.4. (výsledky, tracking), Silja-Rastit 17.4. - middle (výsledky, tracking - ženy, muži), FinnSpring 23.4 klasika (výsledky, tracking - ženy, muži). Při nominacích byly v potaz brány také výsledky ze SP v Polsku i předchozích vrcholných závodů

 

Francie – Výsledky nominační závodů lze nalézt zde ("Sélection Moyenne Distance" a "Sélection Sprint" dne 23.4. a "Nationale Sud-Est" 24.4. -WRE závod, hodnocený jako nominační). Tratě a tracking klasiky: ženy, muži. Thierry Gueorgiou na soupisce chybí a potvrdil nám již dříve avizovanou možnost, že se letos zaměří na MS ve Švédsku, s odůvodněním, že již není nejmladší a chce si tedy pošetřit svojí vrcholnou formu na svůj vrchol sezóny.

 

Norsko - analýza nominačních závodů od Jana Kocbacha

 

Rusko - rozbor nominačních závodů od Jana Kocbacha.

 

Španělsko


Švédsko - rozbor pozorovacích přednominačních závodů od Jana Kocbacha. Nepřijede Lena Eliasson, kvůli zranění, a Olle Boström, připravující se pouze na domácí MS, chybí také Annika Billstam.

 

Švýcarsko - případně v angličtině shrnutí Jana Kocbacha, včetně nominačních závodů, na worldofo.com.

 

Velká Británie

pkgenerální partner
hlavní partneři

hlavní mediální partner
mediální partneři
nápojoví partneři

partneři

podporovatelé

partnerská samospráva

pořadatelé