Kvalifikace sprintu - polovina české výpravy poběží A finále

22.5.2016

foto Kvalifikace sprintu - polovina české výpravy poběží A finále

Kvalifikace sprintu skončila pro české barvy polovičním úspěchem,

ze závodu mužů do A finále postupuje pouze Vojtěch Král a Martin Poklop; Marku Minářovi postup o místo unikl, Jan i David Procházkovi a Honza Mrázek nemají v pořádku ražení.

V závodě žen unikl postup do A finále Kamile Gregorové a diskvalifikované Evě Kabáthové, za české barvy jej tedy poběží Denisa Kosová, Vendula Horčičková, Monika Topinková a Marta Fenclová.

Vojtěch Král postoupil z pátého místa, na Švéda Gustava Bergmana ztratil 16 sekund. Ze stejného rozběhu postoupil z patnáctého místa i jeho oddílový kolega Martin Poklop. Ostatním Čechům se tolik nedařilo. Markovi Minářovi utekl postup do A finále o místo a pouhé tři sekundy. Jeho rozběh vyhrál další ze Švédů Martin Regborn. Jeden z velkých českých favoritů Jan Procházka byl v této kvalifikační skupině diskvalifikován po té, co vynechal kontrolu. Obdobnou chybu udělal také Jan Mrázek. V závěru trati namapoval postup z K16 na K17, ale při postupu pak místo na K17 pokračoval na K18. I poslední z českých reprezentantů David Procházka byl diskvalifikován, ten však proto, že orazil jiný kód, než měl. V jeho kvalifikační skupině vyhrál Švýcar Matthias Kyburz.

Ženám se dařilo o něco lépe, hned čtyři naše reprezentantky postoupily do odpoledního finále A – Denisa Kosová (v rozběhu 6.), Monika Topinková a Vendula Horčičková (obě 9.), Marta Fenclová (14.). O sedm sekund postup unikl Kamile Gregorové. Ta v cíli litovala velké, tři čtvrtě minutové chyby na druhou kontrolu, kde si na loukách popletla dvě cesty a kontrolu hledala o něco dřív. Eva Kabáthová stejně jako Procházka a Mrázek vynechala kontrolu a byla diskvalifikována. Jednotlivé rozběhy vyhrály Švýcarky Judith Wyder a Elena Roos a Ukrajinka Nadiy Volynska.

Boj o medaile startuje v Lázních Jeseník ve 16:00 pro muže a v 16:53 pro ženy.

LeKligenerální partner
hlavní partneři

hlavní mediální partner
mediální partneři
nápojoví partneři

partneři

podporovatelé

partnerská samospráva

pořadatelé