Po finiši ženské zlato pro Finsko, český tým pátý

28.5.2016

foto Po finiši ženské zlato pro Finsko, český tým pátý

Závod žen byl snad ještě napínavější než závod mužů. Na čele se pohybovaly štafety Ruska, Švédska, Finska, Švýcarska i České republiky.

Z prvního úseku doběhla Denisa Kosová čtvrtá, pětapadesát sekund za vedoucí Ruskou. „Bylo to pěkné, těžké, ale hodně rychlé. Střední pasáž v kamenech, tam si to chtělo hodně pohlídat. Mapově jsem šla dobře, ale fyzicky jsem nestíhala,“ prozradila po doběhu česká závodnice.

Na druhém úseku bojovala v českých barvách dvojnásobná mistryně světa Dana Šafka Brožková, která posunula český tým o místo výš, ale ztráta na Rusko se prohloubila na dvě minuty, za druhými Švédkami Češky zaostávaly o minutu. „Jsem spokojená, šla jsem bez chyby. Samozřejmě už se cítím unaveně. Je to již pátý závod v tomto týdnu. Ale nebylo to tak špatné,“ hodnotila výkon pětatřicetiletá běžkyně, která doběhla jen pár sekund před týmy Finska, Švýcarska a Dánska.

Toto trio se pustilo na posledním úseku do stahovačky a už na třetí kontrole týmy před sebou doběhly. Více týmů mělo šanci na medaili až do hustníkové deváté kontroly, kde po chybovala Judith Wyder, běžicí s Tove Alexandersson, a Maja Alm, stahující odzadu. Napínavý závod nakonec rozhodl až finiš, kde Finka Rantanen předsprintovala dvojnásobnou mistryni Evropy Švédku Alexandersson a finská trojice Sari Anttonen, Marika Teini a Merja Rantanen se stala mistryněmi Evropy. Pro bronz Rusku doběhla Svetlana Mironova. Vítězka sprintového závodu Judith Wyder se po chybě hodně snažila, ale na návrat do hry to dnes už nestačilo.

Jana Knapová na posledním úseku bojovala, ale přesto se pořadím propadla na pátou příčku. „Celkem to šlo, ale už jsem cítila, že po tom náročném programu moc není z čeho brát. Všichni na tom ale asi byli podobně,“ glosovala v cíli. „Pokud člověk nevyhraje, tak se vždycky říká, že by to mohlo být lepší, ale myslím si, že my jsme maximálně spokojené s umístěním na velké bedně, to byl náš cíl,“ zhodnotila páté místo českého týmu pětadvacetiletá běžkyně.generální partner
hlavní partneři

hlavní mediální partner
mediální partneři
nápojoví partneři

partneři

podporovatelé

partnerská samospráva

pořadatelé