Většina českého týmu již známa! (aktualizováno 2.5.)

25.4.2016

foto Většina českého týmu již známa! (aktualizováno 2.5.)

Dana Šafka Brožková, Adéla Indráková, Míša Omová, Miloš Nykodým a Jan Petržela. To byla jména dalších pěti reprezentantů, kteří si v souladu s nominačními kritérii vyběhli účast na lesních závodech ME 2016, na základě výsledků nominačních závodů, jenž proběhly 22.-24.4. Doplnili tak již dříve přednominovanou pětici Jana Knapová, Denisa Kosová, Vojtěch Král, Jan Procházka, Jan Šedivý. Dne 26.4. je realizační tým doplnil o dalších pět a po dalším víkendu již bylo obsazení pro "lesní" závody kompletní.

Na Mazancích nakonec cesta k dalším medailím nezačne, neboť mávnutím křídla právě uhnízděného sokola byl závod na krátké trati odvát na vrcholové partie nedalekého Bradla (kde se i přes polohu o 200 m.n.m. níže podařilo opět zajistit nedělní dávku sněhu, doufejme, že pro letošní jaro už opravdu poslední). Denisa Kosová i Vojta Král snad nedávnou nemoc již přestáli, zejména nedělní výkon Denisy by tomu napovídal. Kompletní program absoloval i Pavel Kubát, který si sice na zranění nohy po klasice ještě trochu stěžoval, ale zcela ze hry jej naštěstí rovněž nevyřadilo. V důsledku předchozích mírných zdravotních indispozic však v obvyklé kondici během tohoto rozhodujícího víkendu nebyl Ondra Semík, s nalomeným zdravím přijela Jana Knapová, která se nakonec musela rozhodnout pro vynechání polských závodů SP, které se konaly 30.4.-2.5. Rekapitulaci nominačních závodů naleznete na stránce reprezentace, nechybí ani tradiční analýza od Jana Kocbacha na worldofo.com .

Vzájemný souboj při závodě Českého poháru dne 30.4. měl rozhodnout mezi Lenkou Poklopovou a Evou Kabáthovou (obě SK Žabovřesky Brno) o další nominaci pro klasickou trať. Tak se i stalo, ve prospěch Lenky, ale právě Eva byla jediná, která si o den později na závodě světového poháru vyběhla přímou nominaci na sprint, na základě již daných kritérií - tuto možnost měli dva nejlepší naši závodníci ze sprintu SP, počítaje již nominované, a takového umístění dosáhly Denisa Kosová (již přednominovaná dříve) a Eva Kabáthová.

Český tým tedy momentálně čítá tato jména:

Ženy: Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice), Adélka Indráková, Eva Kabáthová a Lenka Poklopová (všechny tři SK Žabovřesky Brno), Adélka Jakobová (SK Praga Praha), Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice), Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), Michaela Omová (OOB TJ Turnov), Dana Šafka Brožková (Sportcentrum Jičín).

Muži: Daniel Hájek a Miloš Nykodým (oba SK Žabovřesky Brno), Vojtěch Král (SK Severka Šumperk), Pavel Kubát a Jan Petržela (oba OK 99 Hradec Králové), Tomáš Kubelka (Lokomotiva Pardubice), Jan Procházka a Jan Šedivý (oba SK Praga Praha).

Rozdělení do jednotlivých disciplín je k vidění na stránce reprezentace.

Zbytek bude oznámen po MČR ve sprintu, které se koná 7.5. v Uherském Brodě. Tam si nominaci na sprint při ME vyběhne (může vyběhnout) v obou kategoriích vždy nejlepší účastník, bez započtení dosud (před)nominovaných (ovšem se započtením již nominových do lesa), která navíc nemusí pocházet z řad současného reprezentačního výběru. Kromě do té doby nominovaných jsou nominace pro sprint zcela oddělené, takže nepůjde pouze o zbytek do původního rámcového počtu 10 + 10 běžců v českém týmu, ale o doplnění do počtu 6 + 6 pro sprint (dle nominačních kritérií však plný počet 6 + 6 naplněn být nemusí).

Petr Kadeřávekgenerální partner
hlavní partneři

hlavní mediální partner
mediální partneři
nápojoví partneři

partneři

podporovatelé

partnerská samospráva

pořadatelé